standard-title Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych to zbiór wszelkich działań mających na celu zwiększenie widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. To działania polegające na takim przygotowaniu strony internetowej i treści na niej zawartych, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania po konkretnych słowach kluczowych, które nas interesują. W wyszukiwarce Google pierwsze trzy wyniki są płatne i nie mamy na nie wpływu pozycjonując naszą stronę, natomiast na kolejne już tak.

Kolejność pokazywania wyników w wyszukiwarce Google nie jest przypadkowa. Na pierwszych miejscach znajdują się strony, które przez algorytm wyszukiwarki Google zostały uznane za najbardziej pasujące do danego zapytania. Działanie tego algorytmu nie jest do końca znane, jednak są czynniki, które wpływają na to, że dana strona www znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwarki Google niż inne strony o tej samej tematyce. I tymi czynnikami się właśnie zajmujemy.

Pozycjonowanie stron www przez naszą firmę polega na poprawie czynników, które mają wpływ na pozycję strony www w wyszukiwarce. Czynniki te można ogólnie podzielić na czynniki związane z:

  • funkcjonowaniem strony www,
  • treścią na stronie www,
  • popularnością strony www wśród użytkowników internetu.

Na czym polega zatem pozycjonowanie stron internetowych i jakie są jego najważniejsze elementy:

  • Analiza słów kluczowych – polega na wybraniu odpowiednich słów, które są poszukiwane przez użytkowników wyszukiwarki i które będą generowały ruch na naszej stronie internetowej, co finalnie przełoży się na sprzedaż naszych usług czy produktów.
  • Optymalizacja strony www – to wprowadzenie na stronie zmian, które spowodują, że strona stanie się bardziej przyjazna i lepiej postrzegana przez roboty wyszukiwarki Google.
  • Budowa linków – to pozyskanie odnośników do naszej strony internetowej z innych serwisów, stron internetowych, artykułów.
  • Analiza statystyk i cykliczne działania – algorytm wyszukiwarki Google jest zmienny dlatego też cały czas sprawdzamy skuteczność prowadzonych działań i na bieżąco wprowadzamy ewentualne zmiany.

Pozycjonowanie stron www to proces długofalowy, który wymaga ciągłej analizy strony i uzyskiwanych przez nią pozycji. Osiągnięcie wysokiej pozycji nie zwalnia z dalszego pozycjonowania strony, bowiem pozycja strony w wyszukiwarce może zmieniać się nawet codziennie. Dlatego też pozycjonowanie nie jest czynnością jednorazową, a utrzymanie wysokiej pozycji przez stronę wymaga prowadzenia ciągłych, intensywnych działań i wprowadzania ewentualnych zmian na bieżąco.