standard-title Tworzenie stron WWW

Tworzenie stron WWW

Obecnie coraz więcej potencjalnych klientów poszukuje informacji o firmach i produktach za pomocą internetu. Posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej nie jest już dzisiaj kaprysem, a raczej koniecznością. Wraz z rozwojem internetu i jego łatwym dostępem zmienił się sposób kontaktów z klientem. Strona internetowa to już nie tylko wizytówka firmy, to także skuteczne narzędzie komunikacji z klientami, dostępne dla każdego 24 godziny na dobę. Wszystko to sprawia, że miliony ludzi na całym świecie codziennie korzystają z internetu i przeglądają tysiące stron www.

Aby strona internetowa spełniała aktualne standardy powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie i posiadać odpowiednie treści. Powinna być również funkcjonalna, responsywna czyli dopasowująca się do urządzenia, na którym się wyświetla (telefon komórkowy, tablet, komputer), a także zoptymalizowania pod kątem SEO czyli pozycjonowania oraz pod kątem User Experience (UX) czyli pod kątem wrażeń, jakie wywiera ona na użytkowniku. Nowoczesna strona internetowa powinna być połączeniem tekstu, grafiki i zdjęć, dźwięku i animacji. Wszystko to bierzemy pod uwagę tworząc strony internetowe. Proces tworzenia strony internetowej jest procesem długofalowym i przebiega w kilku etapach.

Tworzenie stron WWW, najważniejsze etapy:

  • Analiza potrzeb klienta – to bardzo ważny pierwszy krok w tworzeniu strony internetowej. Aby dobrze zaprojektować stronę należy najpierw poznać oczekiwania klienta co do tego jak strona ma wyglądać, jakie funkcje spełniać, z ilu podstron ma być złożona, jakie ma mieć wersje językowe. Na tym etapie trzeba odpowiedzieć na szereg pytań, które mają istotny wpływ zarówno na całościowy przebieg prac, jak i na sam efekt końcowy.
  • Stworzenie projektu graficznego – etap ten pozwala na wprowadzenie w życie oczekiwań i potrzeb klienta w konkretnym projekcie graficznym. Na tym etapie tworzony jest wygląd i budowa witryny, schemat nawigacji, zawartość menu głównego.
  • Wdrożenie projektu do systemu CMS – gotowy projekt zostaje wdrożony do odpowiedniego systemu zarządzania treścią. Dzięki temu powstaje w pełni funkcjonalna strona, a klient sam może w łatwy sposób edytować na niej treści.
  • Wprowadzenie i optymalizacja treści na stronie – na tym etapie wprowadzamy konkretne rzeczywiste dane i treści na naszą stronę internetową. Odpowiednia optymalizacja strony pozwala na łatwe odnalezienie jej przez internautów w najbardziej popularnych wyszukiwarkach internetowych.
  • Uruchomienie strony internetowej – to umieszczenie jej na serwerze oraz jej późniejszy hosting.

Ponadto oferujemy szereg dodatkowych usług takich jak pozycjonowanie strony, tworzenie kampanii reklamowych AdWords i Facebook, zarządzanie stroną internetową czy jej audyt. Wszystko to sprawia, że nie zostawiamy cię samego z gotowym projektem, ale dbamy również później o obecność Twojej strony w internecie, jej widoczność w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych oraz jej sprawne i bezpieczne działanie.

Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta, dobieramy tak rozwiązania aby spełnić wszelkie jego oczekiwania. Staramy się, aby każdy klient był w pełni zadowolony z efektu końcowego naszej pracy. Sprawnie i terminowo wywiązujemy się z każdego zlecenia, a klient na bieżąco może śledzić postępy naszej pracy.