Strona internetowa dla firmy – dlaczego warto zainwestować w dobrą stronę WWW

Kanadyjska agencja Hootsuite oraz Brytyjski We Are Social podsumowując 2018 r. pod względem generowanego ruchu mobile oraz tego na desktopach, w swoim raporcie nie ominęły Polski. Okazuje się, że aż 69% Polaków korzystało w tym roku z internetu na urządzeniach mobilnych. To aż o 14% więcej (czyli ok. 2 mln) w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynika to m.in. z tego, że strony internetowe są coraz lepiej dostosowane do ruchu mobilnego, ale również z tego, że coraz więcej czasu spędzamy w sieci korzystając ze smartfonów. Dzisiaj strona internetowa dla firmy musi spełniać wiele wymogów, które stawiają przed nimi użytkownicy. Trend w zasadzie jest już stały, strona ma być nowoczesna i przejrzysta w odbiorze na każdym urządzeniu.

Strona internetowa dla firmy w trzech krokach.

#1 Analiza, poznanie potrzeb

Analiza ma wspomóc tworzenie dobrej strony www. Agencja interaktywna bada konkurencyjne rozwiązania, sprawdza warstwę wizualną, merytoryczną, ale także funkcjonalną. W ten sposób udaje się zbudować przewagę. Z czego ona wynika? Po przeanalizowaniu konkurencji wiemy jakie ta czy inna firma ma mocne i słabe strony, co jest absolutnym „must have” dla strony www, a gdzie są niezagospodarowane przestrzenie. Może okazać się, że bardzo ważnym elementem, który pomija konkurencja jest livechat, może brakować materiałów wideo, pominięto social media, nie dostosowano strony do ruchu generowanego przez użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych, etc. Te potrzeby względem branży poznaje się właśnie podczas analizy konkurencji.

#2 Responsywność – to za mało

Jeszcze przed chwilą trend na budowanie stron responsywnych był niezwykle popularny. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej. W 2016 r. po raz pierwszy światowy ruch internetowy pochodził w większości z urządzeń mobilnych, ten trend będzie się nasilał. Strony budowane w technologii RWD (responsive web design), czyli mniejsze, automatycznie dostosowujące się np. do smartfonów strony www są zastępowane stronami budowanymi w oparciu o nieco inne podejście techniczne, czyli mobile first. Skoro ruch internetowy generowany jest w większości na urządzeniach mobilnych to najpierw należy zbudować stronę zaprojektowaną i dostosowaną do takich urządzeń jak smartfon czy tablet, dopiero potem trzeba skupić się na funkcjonalności, UX, warstwie wizualnej dla większych rozdzielczości.

#3 Liczy się pomysł… i jego skuteczne wdrożenie

Pomysł jest ważny, ale nie może wymykać się identyfikacji wizualnej firmy, dla której strona www jest tworzona. Dlatego tak istotne jest, by budową firmowej witryny zajął się profesjonalny zespół, który w pełni zaangażuje się w jej tworzenie. Na stronę internetową składa się bardzo wiele elementów, które mogą być wykonane na wiele sposobów. Istotne jest pierwsze wrażenie, potem stopień zaangażowania, użyteczność, funkcjonalność, to czy strona jest przyjazna użytkownikowi i angażująca. Bu udało się taką stronę stworzyć niezbędne jest przejście przez co najmniej kilka etapów tworzenia takiej witryny:

w

Analiza

Rozmowa z klientem, której celem jest ustalenie potrzeb firmy, a także zbadanie konkurencji.

Prototypowanie

Tworzony jest schemat nawigacji po stronie. Istotą jest to, by projekt spełniał oczekiwania i przyzwyczajenia użytkowników.

Projekt UI

Powstaje projekt graficzny strony, która ma być przejrzysta i spełniać stawiane przed nią wymogi zarówno firmy, jak i użytkowników.

Wdrożenie

To moment, w którym testowane są wszystkie rozwiązania wprowadzone do strony WWW. Wspólnie z klientem sprawdzana jest cała strona i jeśli pojawi się potrzeba wprowadzenia poprawek, to ten etap jest do tego idealny. Jeśli całość zostanie zaakceptowana projekt zostanie opublikowany w sieci.

Zainwestuj w profsjonalną strona internetową dla firmy

Zarówno w Polsce jaki i na Świcie liczba osób mających dostęp do internetu ciągle rośnie, a liczba osób aktywnie z niego korzystających rośnie w jeszcze szybciej. Czy możesz zatem pozwolić sobie aby twój biznes nie posiadał dobrze zaprojektowanej i  wykonanej strony internetowej ? Z pewnością nie! Zapoznaj się z naszą ofertą tworzenia strony internetowych dla firm.

Dlaczego warto:

Zbudujesz zaufanie

Dzięki dobrze zaprojektowaniej i wykonanej stronie internetowej, znajdziesz się w gronie firm o wyższym zaufaniu klientów.

Zwiększ liczbę zamówień

Czy wiesz, że możesz tracić ponad 30% potencjalnych klientów nie posiadając strony internetowej. Takie odesetek ludzi nie bierze pod uwagę kupowania w firmach nie posiadających strony internetowej.

Zawsze dostępna oferta

Dzięki stronie internetowej oferta będzie dostępna dla klientów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dobrze zaprojektowania strona z ofertą będzie zdobywała klientów w tym czasie.