strony WWW

Opole, PL

agencja interaktywna Opole

kontakt@p6.pl

sklepy internetowe

0048 693 530 701

agencja interaktywna Studio P6

Grafiki do social media

Studio graficzne

Już dawno temu takie media jak Facebook, Instagram czy Pinterest przestały wyłącznie pełnić rolę portali społecznościowych. Obecnie ich potencjał jest znacznie szerszy. Media społecznościowe świetnie sprawdzają się jako platformy reklamowe, które możliwościami targetowania przewyższają jakikolwiek inny kanał. By jak najskuteczniej trafiać do grup docelowych niezbędne jest wykreowanie ciekawych, intrygujących, trafiających do tych grup przekazem grafik.

Przyciągająca uwagę grafika, budująca potrzebę posiadania reklamowanego produktu czy usługi, trafiająca w styl użytkowników, korespondująca z ich stylem bycia to wymagające zadanie. Nasze doświadczenie i znajomość technik projektowania pozwala nam tworzyć skuteczne wizualizacje, które wyświetlając się na Facebooku czy Instagramie przyniosą pożądany efekt. Zajmujemy się projektowaniem zarówno grafik statycznych, jak i animacji, które wpisują się w technikę storytellingu. Montujemy także angażujące materiały wideo, które publikujemy zarówno w serwisie You Tube, jak i w innych kanałach społecznościowych.

grafiki do social media

Tworzymy grafiki z jasnym przekazem, skoncentrowane na grupie docelowej

Tablice w mediach społecznościowych przewijamy w dość szybkim tempie. Przeglądamy treści, które algorytm Facebooka czy innego medium dopasował do naszego profilu. Nie bez znaczenia jest więc sama koncepcja grafiki, która ma być fundamentem skutecznej reklamy. Jeśli grafika zleje się z pozostałymi postami nie będzie skuteczna. Przekaz musi być więc minimalistyczny, szybko dostrzegalny, a grafika powinna go podkreślać i wyróżniać tak, by trafiał do wyselekcjonowanej grupy docelowej.
Skuteczne grafiki do social media
Jak przygotowujemy się do tworzenia skutecznej grafiki ?

Rozmawiamy z klientem, poznajemy branżę, jej specyfikę i określamy jak powinien być pozycjonowany produkt, jak prezentowany grupie docelowej. Na podstawie zebranych informacji kreujemy grafikę, która skutecznie pozyska nowych klientów.
Projektując opieramy się na wiedzy, którą udało się pozyskać podczas rozmów z klientem. Jednak tak samo istotne jest to, by jak najlepiej zapoznać się z grupą docelową. Analizujemy więc dane, jakie udostępniają media społecznościowe i tworzymy grafiki, które odpowiedzą na oczekiwania i potrzeby użytkowników.