Opole, PL

0048 693 530 701

Preview More

Sklepy internetowe

Tworzenie sklepów internetowych

Praktycznie każda firma wykorzystuje dzisiaj internet do prowadzenia swojej działalności. Jednak obecność w internecie nie ogranicza się już tylko do posiadania wizytówki firmy czy prowadzenia kampanii reklamowych. Dzisiaj internet pozwala na sprawną komunikację zarówno pomiędzy obecnymi klientami firmy, jak i tymi potencjalnymi. Dodatkowo pozwala na skuteczną sprzedaż produktów dzięki sklepom internetowym.

Popularność sklepów internetowych rośnie z roku na rok za sprawą ich wielu zalet, docenianych zarówno przez kupujących, jak i przez sprzedających. Największe zalety sklepów internetowych dla kupujących to:

  • dostęp do sklepu internetowego 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę bez wychodzenia z domu,
  • łatwość poruszania się po sklepie internetowym, wygodny sposób wyszukiwania i porównywania produktów,
  • szeroka oferta produktów, często niespotykana w stacjonarnych sklepach,
  • łatwość dokonywania transakcji zakupu, ewentualnego zwrotu bądź wymiany towaru.

Zalety sklepów internetowych dla sprzedających:

  • zwiększenie konkurencyjności,
  • możliwość dotarcia z produktem do dużo większej liczy klientów niż na lokalnym rynku,
  • możliwość przedstawienia większej oferty niż w sklepie stacjonarnym.
  • niższe koszty prowadzenia sklepu internetowego, w porównaniu ze sklepem stacjonarnym,
  • sprawniejszy, nieograniczony kontakt z klientami i dostawcami.

Dzisiaj większość sklepów stacjonarnych posiada już swoje sklepy internetowe co znacznie zwiększa sprzedaż produktów. Dodatkowo internet pozwala zaistnieć lokalnym sklepom – dzięki sprzedaży w internecie znacząco wzrasta zarówno sprzedaż produktów, jak i ich zasięg – wychodzą poza lokalny rynek przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Wiedząc jak dużo zalet niesie dla firmy posiadanie sklepu internetowego, oferujemy tworzenie sklepów internetowych w oparciu o oprogramowanie PrestaShop lub WooCommerce. Dzięki wykorzystaniu tego oprogramowania zarządzanie sklepem jest stosunkowo łatwe, pozwala bowiem na szybkie wprowadzanie zmian na stronie, a także na sprawną obsługę sklepu nawet przez osoby nie mające w tym temacie wielkiego doświadczenia. Sklepy internetowe tworzymy całkowicie od podstaw, w pełni uwzględniając wymagania firmy, tak aby sklep był nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny dla klientów. Dobieramy odpowiednią grafikę, układ treści na stronie, łatwą nawigację. Oferujemy szereg rozwiązań, które pozwalają na sprawne działanie sklepu. Budowane przez naszą firmę sklepy internetowe są responsywne –  dostosowujemy je w taki sposób, aby działały prawidłowo na różnych urządzeniach jak laptop, tablet czy telefon komórkowy. Staramy się dobrać najwłaściwsze rozwiązania, aby zadowolić zarówno sprzedawcę – aby osiągał jak największe dochody ze sprzedaży internetowej, jak i klientów – aby byli w pelni zadowoleni z dokonywanych zakupów i chętnie wracali do sklepu. Gdy sklep już działa w internecie, bardzo ważna jest jego widoczność w wyszukiwarkach – wysoka pozycja przekłada się bowiem na liczbę klientów odwiedzających sklep, a w konsekwencji na wielkość dokonywanych zakupów. Dlatego też po stworzeniu sklepu internetowego tak ważne są usługi i działania dodatkowe – kampanie reklamowe AdWords, Facebook, pozycjonowanie sklepu czy posiadanie odpowiednich treści na stronie czyli tzw. Content Marketing. Wszystkie te usługi oferujemy również w naszej firmie.